Kolumbija i Japan u osmini finala Svetskog prvenstva

Fudbalske reprezentacije Kolumbije i Japana plasirale su se danas u osminu finala Svetskog prvenstva.

Kolumbija je u poslednjem trećem kolu Grupe H u Samari pobedila Senegal sa 1:0 golom Jerija Mine u 74. minutu.

Japan je izgubio od Poljske sa 0:1, golom Jana Bednareka u 60. minutu, ali je i pored toga prošao dalje.

Kolumbija je prva na tabeli sa šest bodova, a Japan i Senegal imaju po četiri boda. Japan i Senegal imaju i istu gol razliku, po četiri data i primljena gola, a Japan je prošao dalje pošto je tokom grupne faze dobio dva žuta kartona manje. Poljska je učešće na Mundijalu završila sa tri boda.

Senegalu je bio dovoljan bod za prolaz dalje, ali je prvi put u istoriji jedna ekipa eliminisana sa Svetskog prvenstva na osnovu pravila o fer pleju.

Srpski sudija Milorad Mažić sudio je utakmicu u Samari. On je u 17. minutu dosudio penal za Senegal, posle posle starta Davinsona Sančesa na Maneu. Mažić je ipak putem VAR tehnoglogije proverio svoju odluku nakon čega je poništio.

U osmini finala Kolumbija će igrati protiv drugoplasirane ekipe iz Grupe G, u kojoj su prva dva mesta zauzele Engleska i Belgija sa po šest bodova. Japan će igrati protiv prvoplasirane ekipe iz te grupe.

Poredak u Grupi G će biti poznat večeras, po završetku utakmica Belgija-Engleska i Tunis-Panam, koje počinju od 20 časova.

Prvi put od 1986. godine neće biti nijedne afričke selekcije u osmini finala Svetskog prvenstva.