Košarkaši Partizana pobedili MZT u Skoplju

SKOPLJE – Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Skoplju ekipu MZT-a 92:74 (25:9, 23:23, 21:20, 23:22) u meču drugog kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Džejms Naneli i Dante Egzum, koji su postigli po 17 poena. Kod domaćih, najbolji je bio Strahinja Mićović sa 18 poena.

„Crno-beli“ posle trijumfa u Skoplju imaju dve pobede, dok je MZT zabeležio dva poraza. Partizan će u narednom kolu, 16. oktobra na svom terenu dočekati ekipu Studentski centar Derbi, a MZT će gostovati Budućnosti.

Partizan je dobro ušao u utakmicu, a prvu četvrtinu je ubedljivo dobio sa 25:9. „Crno-beli“ su održavali visoku prednost do kraja prvog poluvremena, kojeg su dobili 48:32.
Domaći su košarkaši su na početku treće četvrtine serijom 6:0 prišli na 48:38. Partizan je uzvratio serijom od 8:2, a „crno-beli“ su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 69:52. Partizan je u poslednjoj četvrtini održavao visoko vođstvo i zasluženo je stigao do ubedljive pobede.

Tabela: Cedevita Olimpija 2-0, Mornar 2-0, FMP 2-0, Partizan 2-0, Zadar 1-1, Igokea 1-1, SC Derbi 1-1, Budućnost 1-0, Crvena zvezda 1-0, Borac 0-2, Mega 0-2, Cibona 0-2, Split 0-2, MZT 0-2.