Košarkaši Partizana pobedili Virtus u Bolonji u 27. kolu Evrolige

BOLONJA – Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Bolonji ekipu Virtusa 88:79 (28:26, 17:21, 20:16, 23:16) u meču 27. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Dante Egzum i Kevin Panter, koji su postigli po 17 poena, dok je Džejms Naneli dodao 16. Kod domaćih, najbolji je bio Mam Jaite sa 14 poena, dok je srpski košarkaš Miloš Teododić ubacio 11 poena uz dva skoka i 11 asistencija.

„Crno-beli“ imaju skor od 15 pobeda i 12 poraza, dok Virtus ima skor 12/15.

Partizan će u četvrtak u narednom kolu Evrolige gostovati Armaniju u Milanu, dok će Virtus igrati u Berlinu sa Albom.

Navijači dva kluba su ovacijama pozdravili predsednika KŠ Predraga Danilovića, koji je bio počasni gost na utakmici u Bolonji, a igrao je i za Partizan i Virtus.

Teodosić je otvorio utakmicu u Bolonji trojkom, a uzvratio je Panter. Partizan je potom preuzeo vođstvo. „Crno-beli“ su u finišu prve četvrtine imali prednost od 28:21, ali su domaći košarkaši serijom 5:0 smanjili na 28:26.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu na startu druge četvrtine, a Virtus je 17. minutu stigao do prednosti od 42:36. Međutim, italijanski klub je prvo poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 47:45.

Partizan je početkom treće četvrtine serijom 7:0 poveo 52:47. Gostujući košarkaši su održavali prednost u većem delu treće četvrtine, ali je Virtus u 28. minutu preokrenuo rezultat i poveo 63:61. „Crno-beli“ su serijom 4:0 u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 65:63.

Partizan je novom serijom 10:2 u 35. minutu stigao do prednosti 75:65. Košarkaši „crno-belih“ su potom napravili nekoliko grešaka, a Virtus je serijom 9:2 prišao na 79:74. Gosti su poveli 84:76 na minut i 43 sekunde pre kraja meča, ali su košarši Virtusa smanjili na 84:79. Partizan je potom zadržao prednost i zasluženo je stigao do nove pobede u Evroligi.