Kuper se „zabrojao“, DR Kongo preti izbacivanje iz baraža

KINŠASA – Fudbalska reprezentacija Demokratske Republike Kongo plasirala se u baraž za plasman na Mundijal u Kataru, ali joj preti izbacivanje iz takmičenja zbog administrativne greške.

U finišu meča u kome je DR Kongo savladao Benin sa 2:0 selektor domaće ekipe Ektor Kuper napravio je grešku, jer je zaboravio da prema novim pravilima sme da promeni petoricu igrača, ali u samo tri različita intervala.

Kuper je menjao igrače četiri puta – u 63. minutu, 77, 84., dok je poslednju izmenu napravio u 90. minutu. Grešku tokom meča niko nije primetio, ali su gosti iz Benina posle meča uložili zvaničnu žalbu FIFA i očekuju da će utakmica biti rešena u njihovu korist službenim rezultatom, čime bi izborili plasman u završnu rundu kvalifikacijaza Mundijal.

DR Kongo je jedini put na Svetskom prvenstvu igrao 1974. godine pod imenom Zair, upisali su tri poraza, a od Jugoslavije su izgubili sa 9:0.