Liga Evrope: BATE Borisov tvrd orah, Zvezda izborila remi

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su večeras nerešeno 1:1 sa ekipom BATE Borisov, u prvom kolu Grupe H Lige Evropa.

Zvezda je vodila od 54. minuta golom Nemanje Radonjića, a izjednačenje i bod gostima doneo je rezervista Nikolaj Signevič u 72.

Crveno-beli su bili bolji i konstantno napadali, dok je BATE uglavnom pokušavao iz kontranapada.

Uprkos boljoj igri Zvezde u prvom poluvremenu, bolju šansu su imali gosti, kada je Mirko Ivanić pogodio prečku.

Zvezda je povela posle devet minuta igre u drugom poluvremenu posle lepe akcije u kojoj je Mičel Donald proigrao Slavoljuba Srnića, koji je oštro ubacio loptu u peterac, a na nju je natrčao Radonjić i savladao gostujućeg golmana.

Crveno-beli su napadali posle toga i imali velike šanse preko Srnića i Radonjića, a BATE je nakon toga ponovo pogodio prečku.

Signevič je u 72. minutu iskoristio dobar centaršut sa desne strane i savladao Milana Borjana pošto je ostao sam u petercu.

Zvezdini fudbaleri su u finišu utakmice pokušavali da steknu novu prednost i pobede, ali nisu imali većih prilika.

Utakmica je prošla beez incidenata pred 40.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“, od čega nekoliko desetina gostujućih pristalica.

Crvena zvezda će u sledećem kolu igrati protiv Kelna u Nemačkoj 28. septembra.