Liverpul pobedio Sautempton, odluka o šampionu Premijer lige u poslednjem kolu

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na gostujućem terenu Sautempton sa 2:1, u utakmici pretposlednjeg 37. kola Premijer lige i ostali u trci za titulu sa Mančester sitijem.

Na stadionu Sent Meris, domaći Sautempton poveo je u 13. minutu golom Nejtana Redmonda. Igrači Liverpula su bili nezadovoljni pošto su smatrali da je igrač Sautemptona napravio prekršaj nad Diogom Žotom na početku akcije.

Liverpul, koji je nastupio u znatno promenjenom sastavu, je posle toga preuzeo inicijativu i izjednačio je u 27. minutu golom Takumija Minamina, na dodavanje Žote, kada je loptu poslao u bliži ugao golmana domaćih.

Pobedu „crvenima“ doneo je Žoel Matip pogotkom u 69. minutu, nakon što je glavom poslao loptu u mrežu posle kornera.

Liverpul je ostvario 27. pobedu u ligi i drugi je na tabeli sa 89 bodova, bodom manje od prvoplasiranog Mančester sitija, pa će šampion biti odlučen u nedelju, u poslednjem kolu.

Liverpul će igrati na svom terenu protiv Vulverhemptona, a branilac titule Siti dočekaće Aston Vilu, koju sa klupe predvodi nekadašnji kapiten Liverpula Stiven Džerard.