Metalac pobedio Krku u Novom Mestu

Košarkaši Metalaca pobedili su danas u gostima Krku sa 75:70 (21:19, 15:19, 18:19, 17:17) u utakmici šestog kola regionalne Jadranske lige.

Najefikasniji u ekipi Metalca bio je Đorđe Majstorović sa 18 poena, dok je Dušan Kutlešić postigao 14, a Nikola Malešević ubacio je 13.

Krku je predvodio Ive Ivanov sa 14 poena i 15 skokova, dok je Luka Lapornik postigao 15.

Metalac je gotovo celu utakmicu bio u prednosti, ali je Krka dva minuta pre kraja susreta stigla do preokreta (68:67) i prvog vođstva još od druge četvrtine.

Ipak, ekipa Vladimira Đokića je poenima Maleševića, Majstorovića i „trojkom“ Kutlešića u završnici uspela da prelomi utakmicu i zabeleži drugu uzastopnu pobedu u regionalnom takmičenju.

Metalac sada ima skor od tri pobede i tri poraza, pa zauzima četvrto mesto, dok je Krka 12. sa samo dve pobede iz šest utakmica.