Milivojeviću „srpski derbi“, Palas bolji od Fulama

LONDON – Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su na gostovanju Fulam 2:0 (1:0) u londonskom duelu na startu Premijer lige.

„Srpski derbi“ na Krejven kotidžu pripao je kapitenu Kristal Palasa Luki Milivojeviću (90 minuta) u odnosu na Fulamovog menadžera Slavišu Jokanovića i napadača Aleksandra Mitrovića (90 minuta), znatno boljom igrom nego povratnik u elitni rang engleskog fudbala.

Gosti su slavili golima Džefrija Šlupa u 41. i Vilfrida Zahe u 80. minutu, uz odličan odrađen posao Milivojevića, dok je na drugoj strani Mitroviću tri solidne prilike odbranio Vejn Henesi.

U ostalim mečevima Totenhem je savladao Njukasl 2:1, Čelsi je bio ubedljiv u Hadersfildu 3:0, dok su Bornmut i Votford sa po 2:0 nadigrali Kardif i Brajton.