Mlada fudbalska reprezentacija Nemačke prvak Evrope

Mlada fudbalska reprezentacija Nemačke osvojila je večeras Evropsko prvenstvo u Poljskoj, pošto je u finalu turnira u Krakovu pobedila Španiju sa 1:0.

Jedini gol postigao je Mičel Vajzer u 40. minutu.

U prvom poluvremenu Nemačka je prva zapretila preko Maksa Majera, ali je on pogodio stativu. Španci su uzvratili pokušajem Ektora Beljerina, koji je za malo šutirao pored leve stative. Nemačka je posle toga mogla do gola u 21. minutu, kada je pokušao Serž Gnabri, ali mu je španski golman Kepa Arisabalaga dobro odbranio.

Vajzer je u 40. minutu postigao jedini gol na utakmici lepim golom glavom, a loptu je zahvatio sa desne strane u suprotan ugao, posle centaršuta Džeremija Toljana.

Španija je u nastavku pokušavala preko Saula Nigesa i Danijela Sebaljosa, ali nije uspela da izjednači.

To je druga titula prvaka Evrope za mladu selekciju Nemačke, posle 2009. godine.

Nemačka bi mogla da ostvari „het-trik“, odnosno da bude aktuelni šampion u tri velika takmičenja. Mlada selekcija je večeras osvojila Evropsko prvenstvo, A selekcija je prvak sveta i mogla bi u nedelju da osvoji Kup konfederacija, ako u finalu pobedi Čile.