Nadal u finalu Rolan Garosa nakon predaje Zvereva

Peti teniser sveta Rafael Nadal plasirao se danas u finale Rolan Garosa, pošto mu je meč pri rezultatu 7:6 (8), 6:6, predao treći igrač sveta Aleksander Zverev.

Meč španskog i nemačkog tenisera je do predaje trajao tri sata i sedam minuta.

Zverev je prilikom poslednjeg poena u 11. gemu na servis španskog igrača iskrenuo zglob, a potom je teren napustio u kolicima.

Nemački igrač je uzeo medicinski tajm-aut, a nakon desetak minuta se vratio sa štakama i predao meč.

Prvi set je počeo brejkom Zvereva, da bi Nadal rezultat izjednačio u osmom gemu.

Na servis nemačkog tenisera Nadal je imao tri set lopte u 10. gemu, ali ih nije realizovao.

Set je otišao u taj-brejk u kojem je sa 6:2 vodio Zverev. Španac je u nastavku osvojio pet uzastopnih poena, a zatim je iskoristio ukupno šestu set loptu.

Obojica su u drugom setu napravila po četiri brejka, i set je trebalo da bude rešen u novom taj-brejku.

Nadal se u 30. grend slem finale plasirao na svoj 36. rodjendan. Do sada je osvojio 22 grend slem titule, od čega 13 na Rolan Garosu.

U finalu pariskog turnira igraće protiv boljeg iz meča Kasper Rud (Norveška) – Marin Čilić.