Nezapamćena drama u Amsterdamu: Tadić i Ajaks bez finala posle neverovatnog preokreta (video)

Fudbaleri Totenhema prvi put u istoriji plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su večeras u revanš meču polufinala, posle neverovatnog preokreta, savladali Ajaks u Amsterdamu 3:2 (0:2), prenose sportski mediji. U prvom meču u Londonu bilo je 1:0 za holandski tim.

Ajaks, predvođen Dušanom Tadićem, imao je 2:0 na poluvremenu zahvaljujući golovima Matija sa De Lihta u petom i Hakima Zijeha u 35. minutu, ali je u nastavku neverovatni Brazilac Lukas Moura sa tri gola, u 55, 59. i 90+5. minutu odveo ekipu Maurisija Poketina u finale, gde ih čeka Liverpul.

Ajaks je iz Londona doneo prednost od 1:0, večeras je na poluvremenu vodio 2:0… „Kopljanici“ su bili nadomak prvog finala Lige šampiona posle 23 godine, a onda im se desio Lukas Moura!

Tako je i Dušan Tadić ostao bez prilike da postane šampion Evrope.

Utakmica na „Johan Krojf areni“ je počela kao u snu za domaće igrače i navijače. Već u petom minutu De Liht je zatresao mrežu Totenhema i duplirao prednost donetu iz Londona, a kada je u 35. Zijeh, na asistenciju Tadića, povisio na 2:0, činilo se da je sve rešeno.

Luka Moura je u 55. i 59. minutu, u razmaku od tri minuta i 23 sekunde, doveo Totenhem do izjednačenja!

Kako je vreme odmicalo i utakmica se bližila kraju, gosti su sve više dodavali gas i pritiskali „kopljanike“, koji su pritom delovali sve nesigurnije.

Sudija Feliks Brih je na kraju pokazao da će se igrati pet minuta posle 90, a Lukas Moura je bio brži od pištaljke Nemca i u 95. treći put savladao Onanu i utišao Amsterdam.