Njukasl do boda protiv Liverpula, pobede Čelsija i Sautemptona

Fudbaleri Njukasla uspeli su da osvoje bod protiv Liverpula, pošto su danas odigrali nerešeno 2:2 u utakmici 35. kola Premijer lige, iako su na poluvremenu gubili s 0:2.

Liverpul je poveo već u drugom minutu golom Danijela Staridža, a na 2:0 povisio je Adam Lalana u 30.

Posle prvih 45 minuta delovalo je da će ekipa Jirgena Klopa lako doći do pobede, ali je Njukasl uspeo da stigne do izjednačenja i osvoji jako bitan bod u borbi za opstanak.

Njukasl je smanjio preko Papisa Sisea u 48. minutu, a izjednačenje je doneo Džek Kolbek u 66.

Liverpul posle 34 utakmice zauzima sedmo mesto sa 55 bodova, dok je Njukasl nakon 35 mečeva pretposlednji, 19. sa 30, jednim manje od prve ekipe van zone ispadanja – Noriča.

Čelsi je na gostovanju protiv Bornmuta pobedio s 4:1, te tako prekinuo niz od dva uzastopna poraza.

Golove za „plavce“ postigli su Pedro u petom, Eden Azar u 34. i prvom minutu sudijske nadoknade vremena drugog poluvremena i Vilijan u 71. minutu.

Jedini gol za Bornmut postigao je Tomi Elfik u 36. minutu.

Čelsi nakon 34 utakmice ima 47 bodova i zauzima deveto mesto, dok je Bornmut 13. sa 41.

Sautempton je na gostovanju protiv Aston Vile, koja je još ranije ispala iz Premijer lige, trijumfovao sa 4:2, te tako ostao u trci za plasman u Ligu Evropa.

Ekipa Ronald Kumana povela je golom Šejna Longa u 15. minutu, da bi srpski fudbaler u 39. duplirao na 2:0.

Aston Vila je golom Ešlija Vestvuda u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena smanjila zaostatak, ali je Tadić svojim drugim golom u 71. ponovo doveo Sautempton do dva gola prednosti.

Vestvud je u 85. minutu smanjio na 2:3, da bi konačnih 4:2 za Sautempton postavio Mane u sudijskoj nadoknadi vremena.