Novak u finalu Vimbldona!!!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković četvrti put u karijeri plasirao se u finale Vimbldona, pošto je danas u prvom polufinalu pobedio Francuza Rišara Gaske sa 7:6 (7:2), 6:4, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 20 minuta, a srpski teniser će imati priliku da odbrani titulu osvojenu prošle godine.

Novak je nastavio sa dobrim partijama protiv Gaskea, protiv koga sada vodi sa 12-1 u međusobnim duelima.

Đoković je odlično počeo susret. Odmah na startu napravio je brejk, ali nije uspeo da zadrži. Gaske je u tim trenucima igrao dobro i skoro da nije grešio. Imao je neverovatno visoke procente osvojenih poena prilikom drugog servisa, ali je popustio u neizvesnoj završnici što je prvi reket sveta iskoristio i u taj brejku dobio prvi set – 7:2.

Drugi set Đoković je počeo na identičan način, međutim ovoga puta nije ispuštao stečenu prednost. Po sličnom scenariju odvijala se situacija i u nastavku.

Dvadesetosmgodišnji Beograđanin bi u ranoj fazi seta napravio brejk, dok se igra Francuza raspadala kako se meč bližio kraju.

Đoković će za treću titulu u Londonu igrati u nedelju protiv pobednika meča Endi Marej (Velika Britanija) – Rodžer Federer (Švajcarska).