Olimpijski šampion: Štefanek osvojio zlatnu medalju za Srbiju

Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je večeras u finalu, u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom, savladao Migrana Arutujnana iz Jermenije.

Meč je završen rezultatom 1:1, ali je Štefanek slavio jer je poslednji uzeo poen.

Ovo je prva medalja za Srbiju u Riju, a druga zlatna u istoriji, nakon što je pre četiri godine u Londonu Milica Mandić bila šampionka u tekvondou.

Takođe, Štefanekovo zlato je prva medalja za rvanje posle 32 godine, odnosno prvo zlato posle 40 godina.

Sjajni srpski as, nekadašnji prvak sveta, sjajno je odradio nastup u Riju, počeo je ubedljivom pobedom na startu protiv Japanca Tomohira Inouea 9:0, potom je u četvrtfinalu savladao aktuelnog prvaka sveta Nemca Franka Šteblera 6:2, dok je u polufinalu „tuširao“ Gruzijca Šmagija Bolkvadzea 7:0.