Partizan dominirao, Zvezda se „izvukla“ u Humskoj

BEOGRAD – Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su u nedelju uveče 1:1 (1:0), u 158. večitom derbiju.

Pred skoro 20.000 gledalaca u Humskoj, Partizan je poveo u 33. minutu golom Rikarda Gomeša, koji je nakon lošeg povratnog pasa Ričmonda Boaćija sjajno šutirao sa 17-18 metara i savladao Milana Borjana.

Crno-beli su posle toga dominirali, Danilo Pantić je pogodio prečku, ali kako to obično u fudbalu biva stigla je kazna.

Posle kornera Bena u 73. minutu, Boaći je šutirao glavom, Vladimir Stojković je stigao da interveniše, ali ne na vreme, pa je sudija Danilo Grujić na asistenciju pomocnika Nenada Đokića priznao pogodak.

Zvezda je i dalje prva sa 22 boda, uz meč manje, slede Radnički iz Niša i Partizan sa 20.