Prva zlatna medalja za naše kajakašice

Kajakašice Milica Starović i Dalma Ružičić-Benedek osvojile su prvu zlatnu medalju za Srbiju na Evropskim igrama u Bakuu.

One su trku na 500 metara u kategoriji K2 završile za minut, 49 sekundi i 904 hiljaditih delova sekundi.

Srebrna medalja pripala je posadi Rumunije Roksana Borha i Elena Meronijak (1:50.925), dok su treće kroz cilj prošle Mađarice Ana Karaš i Nineta Vad (1:51.174).

U jednosedu na 500 metara, Nikolina Moldovan je u finalu zauzela 7. mesto u vremenu 2:08.447. Zlatnu medalju osvojila je Mađarica Danuta Kozak (2:03.569), srebro je pripalo Austrijanki Ivon Šuring (2:04.708), dok je bronzu osvojila Evelina Vojnarovska iz Poljske (2:05.389).

Četverosed na 1000m u sastavu Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert, Dejan Terzić zauzeo je 6. mesto u finalu u vremenu 3:10.740. Zlato su osvojili Mađari Kamerer, Kulifai, Tot i Pauman (3:07.063), srebro Rusi Sergejev, Rjakov, Pogreban i Blincov (3:08.034), dok je bronza pripala Posadi Belorusije Mjadzvedzeu, Bjalko, Jurenija i Pjatrušenka (3:08.827).

Srpske kajakaše u poslepodnevnom programu očekuje još šest finalnih trka.