Remi Vest Hema i Sitija, Lids u nadoknadi do boda protiv Brajtona

Fudbaleri Vest Hema i Mančester sitija odigrali su danas u Londonu nerešeno 2:2, u meču pretposlednjeg, 37. kola Premijer lige.

Domaći tim je poveo u 24. minutu golom Džaroda Bouena, na asistenciju Pabla Fornalsa.

Bouen je u 45. minutu iskoristio asistenciju Majkla Antonija, i povećao rezultat.

Gosti su prvi gol postigli u 49. minutu preko Džeka Griliša, a do izjednačenja dolaze autogolom Vladimira Coufala u 69. minutu.

Siti je mogao da dodje do pobede u 86. minutu, ali je udarac sa „bele tačke“ Rijada Mareza odbranio golman Vest Hema Lukaš Fabijanski.

Na tabeli Premijer lige Siti je vodeći sa 90 bodova, imaju četiri više uz utakmicu više od drugoplasiranog Liverpula.

Vest Hem je na sedmom mestu sa 56 bodova, a to mesto vodi u Ligu konferencija.

U poslednjem kolu Siti dočekuje Aston Vilu, a Vest Hem gostuje Brajtonu.

Vulverhempton i Norič odigrali su nerešeno 1:1.

Norič, koji je ranije ispao iz Premijer lige, poveo je golom Temu Pukija u 37. minutu, a bod je domaćem timu doneo Rajan Ait-Nuri u 55. minutu.

Vulverhempton je osmi sa 51 bodom, bez šanse za plasman u evropska takmičenja, dok je Norič poslednji, 20. sa 22 boda.

Isti rezultat vidjen je i u meču Lidsa i Brajtona.

Gosti iz Brajtona poveli su preko Denija Velbeka u 21. minutu, da bi Lids do važnog boda došao u drugom minutu nadoknade golom Paskala Strajka.

Brajton je 10. u Premijer ligi sa 48 bodova, a Lids je 17. sa 35 bodova i ima bod više od Barnlija, koji se nalazi u zoni ispadanja.

Lester je na gostovanju pobedio Votford sa 5:1.

Domaći tim je poveo golom Žoaa Pedra u šestom minutu, a zatim je usledio preokret.

Golove su za Lester postigli Džejms Medison u 18., Džejmi Vardi u 22. i 70., kao i Harvi Barns u 46. i 86. minutu.

Lester je deveti sa 48 bodova, dok je Votford ranije ispao i nalazi se na 19. mestu sa 23 boda.

Aston Vila i Kristal Palas su u Birmingemu odigrali nerešeno 1:1.

Oli Votkins je doveo domaći tim u vodjstvo u 69. minutu, a izjednačio je Džefri Šlup u 81. minutu.

Srpski fudbaler Luka Milivojević je igrao za goste do 78. minuta.

Kristal Palas je 11. sa 45 bodova, dok je Aston Vila 12. sa bodom manje.