Roma se ne zaustavlja, preko Empolija do šeste uzastopne pobede

Fudbaleri Rome zabeležili su šestu uzastopnu pobedu u Seriji A, pošto su danas u gostima savladali Empoli sa 3:1 i tako izbili na treće mesto tabele.

„Vučica“ ima dobre šanse da posle 27. kola ostane na trećem mestu, pošto ima bod više od Fiorentine, koja u ponedeljak igra protiv drugoplasiranog Napolija. Empoli je 10. na tabeli.

Roma je, makar privremeno, postala i najefikasniji tim Serije A, pošto nakon današnjeg trijumfa ima bilans od 55 postignutih golova, jednim više od Napolija. Ekipa je danas povela već u petom minutu sjajnim golom Stefana El Šaravija iz daljine.

Empoli je desetak minuta kasnije imao priliku da izjednači, ali je Vojćeh Ščesni odbranio udarac Masima Makaronea. Domaći tim je izjednačio u 22. minutu, kada je Ervin Zukanović postigao autogol.

Roma je imala još jednu dobru šansu, a do novog vodjstva je došla u 27. minutu pogotkom Miralema Pjanića. Konačni rezultat postigao je El Šaravi u 74. minutu.

Kasnije danas igra se utakmica Milan – Torino.