Skandal na Mundijalu: VAR jedno, sudija drugo – Ronaldo izbegao crveni karton

Iranci su imali odličnu priliku u poslednjem minutu utakmice i sjajnu šansu da Portugal ranije nego što se očekivalo pošalju kući. Ipak, na kraju se završilo sa 1:1, Portugal je otišao dalje, a Španija je kao lider na tabeli prošla u osminu finala, prenose sportski mediji.

Kao i uvek kada igra Portugal, Ronaldo je u centru pažnje. Ovog puta je to bilo potpuno opravdano. Kristijano je najpre promašio penal, a onda je bio na ivici crvenog kartona. U drugom poluvremenu udario je laktom igrača Irana Mortezu Pouraliganjija.

Paragvajac je otišao da pogleda VAR, a u dnu ekrana je pisalo “verovatno crveni karton.“ Sudija se ipak vratio na teren sa – žutim kartonom.

Deluje da je VAR ponovo presudio u korist velikih, a na štetu malih. Mediji širom sveta bruje o ovoj situaciji, ali deluje da se ponovo ništa bitnije neće promeniti, prenose mediji.