Slovačka i Engleska bez golova, Slovaci imaju šansu

Fudbaleri Slovačke i Engleske odigrali su danas u Sent Entjenu 0:0 u trećem kolu Grupe B na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, što je rezultat koji odgovara Velsu, koji je pobedio Rusiju sa 3:0 i tako osvojio prvo mesto.

Selektor Engleske izveo je kombinovani sastav na teren, pošto je zamenio šestoricu prvotimaca, a njegova ekipa je napadala i stvarala šanse, ali nije uspela da pobedi Slovačku.

Slovaci i dalje imaju šansu da se plasiraju u osminu finala, ali to će se znati tek u sredu, kada se u potpunosti završi prva faza takmičenja.

Engleska je danas napadala, imala je 24 šuta, od čega pet u okvir gola, ali nije uspela da savlada Matuša Kozačika, koji je u nekoliko navrata dobro reagovao i spasao mrežu Slovačke.

Golman Slovaka odbranio je u prvom poluvremenu šuteve Džejmija Vardija i Adama Lalane. Domaćin u ovom meču nije stvorio nijednu šansu u prvom poluvremenu, a u drugom je imao i svoju najbolju na meču, kada je Vladimir Vajs pucao iz blizine, ali mu je Džo Hart odbranio.

Kozačik je u drugom poluvremenu odbranio šut Natanijela Klajna, a odbrana je sprečila šut Dele Alija.