Šok i haos u Splitu, navijači nasrnuli na igrače posle debakla (video)

Hajduk je doživeo neočekivan poraz od tima sa Malte Gzire, koja je savladala Splićane na gostovanju rezultatom 3:1 i nadoknadio minus od 2:0 iz prvog meča.

Hajduk je poveo u 7. minutu preko Jradija i na poluvremenu imao, mislilo se, nedostižnih 3:0 protiv inferiornog protivnika.

U nastavku je ipak usledio potpuni šok za navijače hrvatskog kluba, koji su primili čak tri gola i ispali usled pravila o golu u gostima, a dokusurio ih je Kone pogotkom u šestom minutu sudijske nadoknade.

Posle utakmice nekolicina nezadovoljnih navijača napala je ljude u svečanoj loži, ali je sve ostalo na verbalnom sukobu zbog intervencije obezbeđenja, prenosi portal „Index“, na kojem možete videti i fotografije sa haosa na stadionu.

Navijači su takođe probili zaštitnu ogradu stadiona „Poljud“ i otrčali do atletske staze, kao i do sredine terena.

Policija je zaustavila zahuktale članove „torcide“ na terenu, ali je nekolicina uspela da dođe do svečane lože.

Situacija se smirila nakon dolaska većeg broja interventnih policajaca. Navijači su do napuštanja stadiona zviždali i vređali igrače, prenose sportski mediji u Hrvatskoj.