Ubedljiv poraz Zvezde u Madridu

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u gostima od Real Madrida sa 98:71 (22:6, 34:14, 26:21, 16:30), u drugom kolu Grupe A Evrolige.

Oba tima sada imaju učinak od jedne pobede i jednog poraza. Zvezda u sledećem kolu igra u gostima protiv Himkija.

Zvezda je bila oslabljena zbog brojnih povreda, a Real je kontrolisao utakmicu od početka do kraja. Crveno-beli su u prvoj četvrtini dali samo šest poena, a primili 22, dok su na poluvremenu gubili čak 36 poena razlike, 56:20.

Real je imao i 40 poena prednosti, a Zvezda je u finišu trojkama uspela malo da smanji prednost domaćina.

Jedini „dvocifreni“ u Zvezdi večeras bili su Maik Cirbes sa 14 poena i šest skokova, kao i Boriša Simanić sa 10 poena i četiri skoka. Marko Simonović, Marko Gudurić i Stefan Jović dali su po devet poena.

Real je predvodio Džejsi Kerol sa 19 poena, dok je Gustavo Ajon postigao 16.