Novak siguran, Srbija povela u Dejvis kupu protiv Španije!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedom je otvorio četvrtfinalni duel Dejvis kupa između Srbije i Španije.

Novak je u dvorani „Aleksandar Nikolić“ sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 6:2) savladao Alberta Ramosa-Vinjolasa i tako olakšao nastavak dana Viktoru Troickom koji sledeći izlazi na teren.

Posle uvodna četiri gema u kojem su oba tenisera jedan drugom ispitivali snagu, Novak je na prilično lak način uspeo da oduzme servis protivniku za 3:2.

I naredna dva gema dobio je rutinski, a u osmom je imao priliku za set, koju nije iskoristio. Ipak, posle pola časa igre i 6:3 u prvom setu treba biti zadovoljan jer Novakova igra podseća na onu s kojom je u par navrata pokoravao svet.

Ništa se bitnije nije promenilo u drugom setu – Novak je ponovo čekao pravi trenutak za brejk i zaista, jedan je bio sasvim dovoljan za ubedljivo vođstvo i najavu pobede.

Treći set imao je i najduži gem na meču, šesti, koji je Novak posle dugih serija razmena udaraca završio u svoju korist.

Od tog trenutka bilo je jasno da će Srbija imati 1:0 i to se i dogodilo posle jednog časa i 56 minuta igre.