Zaniolo s dva gola doneo pobedu Romi protiv Porta

Fudbaleri Rome pobedili su večeras u Rimu Porto sa 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Junak trijumfa „vučice“ bio je Nikolo Zanioli sa dva pogotka, dok je strelac jedinog gola za Porto bio Adrijan Lopes.

Revanš utakmica osmine finala Lige šampiona izmedju Porta i Rome igraće se 6. marta.

Roma je pred svojim navijačima tokom većeg dela meča bio bolji rival, u prvom poluvremenu je Edin Džeko bio najbliži golu, ali je u 38. minutu pogodio samo stativu.

Početak drugog dela meča u potpunosti je pripao rimskom klubu, a to je rezultat donelo tek u 70. minutu. Džeko je s levog boka prihvatio jednu tešku loptu, te proigrao Zanijola koji šutem po zemlji savladao Ikera Kasiljasa.

Samo šest minuta kasnije posle kontranapada Roma je duplirala prednost. Ovaj put Džeko je šutirao sa oko 18 metara, ali je ponovo pogodio stativu, a lopta se odbila do usamljenog Zanijola koji je imao lak zadatak da savlada Kasiljasa.

I pored velikog slavlja na tribinama, odbrana Rome je u 79. minutu bila uspavana, pa je Adrijan Silva smanjio zaostatak i to pošto je lopta uz dosta sreće stigla do njega.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je celu utakmicu za Romu.