Ne bacajte pare više: Samo u ovo vreme palite bojler i uštedećete

Kako više štedim – ako mi je bojler uključen 24 sata ili ako ga uključujem samo dok je jeftina tarifa, pitanje je koje mnogi ovih dana postavljaju u Srbiji.

Osim uštede, tu je i pitanje trajanja bojlera, ali na kraju nas sve dovodi do istog ishoda, a to je tanji novčanik.

Internet forumi su prepuni saveta, a neke su davala stručna lica, odnosno majstori, a City Magazine prenosi njihove preporuke.

– Ako u domaćinstvu živi samac ili samo bračni par, najbolje je da bojler uključuju po potrebi, dok je struja jeftina.

– Ako je višečalana porodica u pitanju, više ćete uštedeti ako je bojler stalno uključen.

– Kada je reč o podešavanju i ovde vlada pravilo da je zlatna sredina najbolja opcija, dakle, ili treba da bude na dvojci ili na temperaturi od 55 stepeni.

Momenat kada bojler treba uvek da bude isključen je kada se kupate.

„Većina nas nije nikad razmišljala o tome da li je kupanje sa uključenim bojlerom bezbedno, sve dok se ne desi da neko strada. Nažalost dešava se udar struje tokom kupanja, to nije česta ali jeste realna pojava. Ako se još pitate da li je udar struje iz bojlera moguć, jeste. Udar struje iz bojlera je česta pojava i vesti na svakih par meseci pišu o novim žrtvama. Redovan servis bojlera osigurava da do strujnog udara ne dođe“,.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

bojler
Komentari (1)
Dodaj komentar
  • Ivica

    Bojler treba na svake 3 godine čistiti od kamenca. Razlog čišćenja je taj da je istom potrebno mnogo kraće vreme da se bojler od 80l napuni do nekih 60 stepeni. Kamenac se taloži na dnu bojlera oko flanše na kojoj se nalazi grejač. Kad se posle 10god korišćenja nataloži ogromna količina kamenca sam grejač mora prvo da ugreje kamenac pa onda vodu,uz sve to količina vode u bojleru je mnogo manja jer je kamenac zauzeo veliku površinu na dnu bojlera. U tekstu je pomenut strujni udar,isti se dešava usled lošeg elektro povezivanja. Većina nazovi “ MAJSTORA “ fazu direktno povežu na grejač a nulu povežu na zaštitnom onda radnom termostatu pa do grejača… Kad smo kod grejača radni vek istog je oko 5-8god,usled preteranog korišćenja on oslabi tako da je i to jedan od razloga što mu treba mnogo više vremena da.se.ugreje.voda..