Svi prave veliku grešku: Ovo ne smete uključivati u PRODUŽNE KABLOVE

Došli su hladniji dani, zima je tu, na pragu i svi nastojimo da kuću zagrejemo. Naravno, ovo je period kada je pojačano korišćenje grejalica, ali morate imati na umu kako one treba ispravno da se koriste. Zimi su zbog lošeg rukovanja s pojedinim aparatima mogući požari.

Jedan od glavnih uzroka požara je uključena grejalica u produžni kabl. Ukoliko je uključena u produžni kabl sa ostalim velikim potrošačima, to neminovno može dovesti do havarije.

Ipak, možda to možete i preduprediti, a najbitnije je da proučite voltaže. Naime, svaki produžni kabl nije isti i ne podržava voltaže istovremeno uključenih aparata. Ukoliko vaš produžni kabl ne podržava voltaže, onda pokušajte da prerasporedite aparate na drugačiji način.

Dakle, sve zavisi od kvaliteta produžnog kabla i voltaća koje podržava.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

produžni kablstrujavoltaža
Komentari (3)
Dodaj komentar
  • D

    „Novinari“ ovde i pišu za platu a ne da li je tekst ili članak istinit

  • S2

    Ko god da je sastavljao ili prevodio ovaj tekst, nema blagog pojma o elektrotehnici ili električnim jedinicama. SVI potrošači struje kod nas rade na ISTU voltažu (napon!): mrežni napon od 220 do 230 volti. Ono što je ovde kritično je maksimalno opterećenje priključnog kabela na produživaču koje je ograničeno, i piše na svakom takvom razvodniku ili produživaču na priključnoj kutiji. On se, kao i snaga svakog priključenog potrošača izražava u VATIMA. Dakle nije problem voltaža već VATAŽA. Bitno da se valjaju kojekakvi „saveti“ bez predznanja, pažnje šta se piše, ili bez provere prenetog teksta.

  • Durex

    Pa ako kupujete kineske kablove sa tri licne, onda budite sigurni da će vam kabal izgoreti i od usisivača, a kamoli od kalolifera.