Bebe i moda

Već na samo pominjanje mode za bebe mnogi će reći da je to glupost, iživljavanje, snobizam, pokušaj da se od roditelja izvuče novac… A drugi će pak reći da je to slatko. Onda se postavi pitanje koliko moda za bebe ima smisla.
Kupovina ekstraskupe odeće za bebe – odeće koja je skupa samo zbog dizajnera čiji potpis nosi, a beba će je u rekordnom roku prerasti – svakako da nema mnogo smisla, osim ako baš imate mnogo novca s kojim ne znate šta ćete. Ipak, biranje lepo dizajnirane odeće za bebe i te kako ima smisla. Zašto?
Zato što bebe u lepoj odeći stvarno mogu da izgledaju preslatko – kao bombonice, neko bi rekao. Onda im se svi dive, a čak i sasvim mala deca mogu da osete kad im se dive i da uživaju u tome. Divljenje odraslih čini da se beba oseća voljeno i sigurno i povećava joj samopouzdanje – što znači da će beba već od ranih dana biti srećna (naravno, neće biti srećna samo zato što joj se dive, ali će i to doprineti).
Da ne bude zabune, ovo ne znači da je bebama neophodno kupovati skupu odeću poznatih brendova. Međutim, ako je moguće, treba se potruditi da bebina odeća bude što veselijih boja i što lepša, što slađa, a ona modno dizajnirana može vas inspirisati da i sami, ako umete, svom detetu napravite nešto slično, ili da mu potražite nešto sličnog izgleda, a prihvatljive cene.
Zato obratite pažnju na odeću svoje bebice – naravno da treba pre svega da bude udobna i da omogućava nesmetane pokrete, ali ni estetski momenat nije zanemarljiv. Beba u slatkoj odeći izazvaće divljenje čak i neznanaca dok je, recimo, u kolicima šetate parkom, i toliko divljenja učiniće je veoma veselom i nasmejanom (i, između ostalog, znatno manje sklonom plakanju). U divljenju vašem detetu, kao i u sreći vaše bebe, neće uživati samo beba – uživaćete i vi.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

bebedecamodaodećasreća
Komentari (2)
Dodaj komentar
  • Ana Vukosavljević

    Moje lično mišljenje je da ako deci od malih nogu, kroz vaspitanje, stavljamo do znanja šta je dobro a šta loše, onda treba da im stvorimo i sliku o dobrom ukusu, kako u muzici, umetnosti, tako i u načinu odevanja. Moje dete ima i firmiranu i običnu garderobu, što podrazumeva da dobar ukus nije uvek ono što je firmirano već lepo i skladno ukomponovane stvari koje ce priličiti detetu. Nisam protiv brendova za decu, jer ako ja kao majka mogu da ih nosim, zašto ne bi moglo i moje dete, koje je, normalno, već ličnost za sebe. Puno pozdrava iz Stokholma.

  • Jana Marković

    S obzirom na to da živim u zemlji s visokim standardom, imam mogućnosti da priuštim svojoj deci skupu odeću, ali smatram da je kupovina dizajnirane i skupe odeće uzaludno bacanje para. Slažem se sa delom u vezi s odećom otvorenih boja, ali ne i s delom u vezi s „brendom“. Deci svakako treba ulivati samopouzdamnje, ali ne kroz firmiranu odeću. Smatram da je to kompleks roditelja. Ne sviđa mi se članak.
    Srdačan pozdrav.