Turkinja pokazala kako se pravilno kuva turska kafa: Iznenadićete se koliko je drugačija od naše “domaće”

Dilara je Turkinja koja se pre nekoliko godina udala za Aleksandra, a par živi u Bosni i srećno je u braku. Ona je veoma simpatična i vesela mlada žena koja je izuzetno aktivna na društvenim mrežama i često snima priloge o tome kako izgleda njen život na Balkanu. Ona odlično govori naš jezik, pa upravo na tom jeziku beleži razna iskustva kroz koja svakodnevno prolazi.

Dilara je poznata pod korisničkim imenom @jednaturkinja, a pored zanimljivih životnih situacija, šaljivih videa, kulturnih razlika između Turske i Bosne, na svom profilu rado deli praktične savete i tradicionalne turske recepte. Jednom prilikom je pokazala kako se pravi prava, penušava turska kafa, a njen recept prenosimo u celosti.

@jednaturkinja

pjenasta turska kafa❤️ kako mi kuvamo tursku kafu?

♬ orijinal ses – jednaturkinja

Ovo su Dilarina uputstva:

Prvo izmerite vodu za jednu šoljicu, sipajte je u džezvu, pa dodajte jednu kašičicu kafe. Kratko promešajte, ali nastavite da kuvate bez mešanja, a kada provri sakupite penu kašikom i stavite u pripremljenu šolju. Zatim vratite lonac za kafu na šporet i sačekajte da kafa ponovo proključa, a ostatak sipajte u šolju. Primetićete da je postupak ipak drugačiji u odnosu na ustaljeni domaći način kuvanja kafe i da pijemo mnogo jaču kafu.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

domacakafaprocesturska
Komentari (4)
Dodaj komentar
  • Realan

    Uzas,bio sam u Turskoj kafa im je za povracanje,sto i necudi ako je tako prave.Kafa je kod nas najbolja!Nigde u inostranstvu ni u okruzenju nije ni prineti.Ima olosa kom sve tudje bolje,al realno nije tako.

  • Gari

    Ovo što se prodaje kod nas nema veze sa kafom.Druga stvar, i dok smo imali 2-3 vrste kvalitetne kafe pre oko 30 godina, razlika se osetila kad se kuva sa našom česmušom i negde preko grane.Navikli smo kuati sa ovom našom nekvalitetnom vodom bogatom sa svim mogućim i nemogućim mineralima i ko zna još čime, pa nam je možda i bolji ukus.Npr. sa drugačijom, čistijom vodom kad se kuva, ukus je nekako bljutaviji.Lično sam probao našu C kafu i još neke pre oko 30 godina u Beču, i ta kafa mi je bila odvratna.Takođe kad smo kuvali u Vršcu, isto je bila bljutava.Čak i kad se okupaš i opereš kosu najkvalitetnijim šamponom koji inače koristiš, od te njihove vode kosa ti bude kao slama.

    • Slobodan

      Koliko mi je poznato, razlika i je u količini kafe – kod nas se stavlja ravna kafena kašičica kafe na šoljicu vode, a Turci stavljaju „uvrh“ (tako i ja stavljam)

  • Anonimni

    Ima li neka Brazilka da nam pokaže kako se kuva brazilska kafa ???