Nije teško biti fin: 3 znaka nikom se ne izvinjavaju, često deluju emocionalno nezrelo

Nije teško biti fin, ali Vodolije, Lav i Ovan jednostavno ne vole nikom da se izvinjavaju, ćak i onda kad to nisu uradili namerno.

Mnogim ljudima je teško da kažu „Pogrešio sam“ bez opravdanja, bez prebacivanja krivice ili bez onog čuvenog „ako sam te uvredio“. Nije teško biti fin, ali to njima može da zvuči kao lični poraz.

Neki ne vole izvinjenja jer zvuče kao poraz, neki zato što ne vole da pokazuju ranjivost, a neki zato što im je lakše da se prave da se ništa nije dogodilo. U vezama ovo može biti frustrirajuće, jer bez izvinjenja nema pravog završetka priče.

U astrologiji, određeni znaci se češće povezuju sa ponosom i emocionalnom distancom, pa im je izvinjenje teško, posebno kada su pod pritiskom. Naravno, sve zavisi od osobe. Ova tri znaka se često pominju kao ona kojima je najteže da se izvine.

Ovan – impulsivni su i ponosni

Ovnovima je teško da se izvine jer su impulsivni i ponosni. Često reaguju u trenutku i kasnije shvate da su preterali, ali imaju problema da se vrate i priznaju to. Često misle da je dovoljno što su promenili svoje ponašanje ili što više nisu ljuti, pa im se izvinjenje čini nepotrebnim.

Kada su emocionalno nezreli, Ovnovi se mogu braniti napadom. Umesto „Žao mi je“, dobićete objašnjenje zašto su reagovali onako kako jesu ili kontraoptužbu. Ne vole osećaj da su stavljeni u ćošak, pa se izvinjenje često pretvara u svađu. Zreliji Ovnovi uče da izvinjenje nije gubitak moći, već znak karaktera – ali dok ne dođu do te tačke, teško im je da popuste.

Lav – važno im je da odaju utisak snage i dostojanstva

Lavovi ne vole da se izvinjavaju jer njihov ponos previše govori. Važno im je da održe utisak snage i dostojanstva, pa „žao mi je“ može zvučati kao priznanje slabosti. Čak i kada duboko u sebi znaju da su pogrešili. Često će čekati da se situacija sama od sebe smiri ili pokušati da sve poprave gestom – ali bez jasnih reči izvinjenja.

Nezreli Lavovi mogu se pretvarati da je sve u redu, ali u stvari očekuju da druga osoba prvo razgovara sa njima. Ako ih prozovu, mogu reagovati uvređeno ili dramatično, kao da je kritika veća nego što jeste. Problem je što im je teško da priznaju krivicu, a da ne osećaju da gube kontrolu nad slikom koju predstavljaju svetu.

Vodolija – uvek imaju emocionalnu distancu

Vodolijama je često teško da se izvine jer su emocionalno distancirane. Kada dođe do sukoba, prirodnije im je da racionalizuju nego da priznaju grešku. U njihovoj glavi sve se može objasniti logikom, pa umesto izvinjenja često dobijete analizu situacije. Problem je što ovo ne zvuči kao izvinjenje drugoj strani, već kao hladno opravdanje.

Nezrele Vodolije mogu potpuno izbeći razgovor i ponašati se kao da se ništa nije dogodilo. Nije teško biti fin, ali Vodolije ne vole emocionalni pritisak i teško im je da priznaju da su nekoga povredili, posebno ako veruju da „to nije bilo namerno“.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com