Argentina ispustila 2: 0, pa na penale stigla do polufinala Mundijala

DOHA – Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u polufinale Mundijala u Kataru, pošto je sinnoć u drugom četvrtfinalu savladala Holandiju 2:2 – 4:3 penalima.

Argentinci su vodili golovima Nauela Moline u 35. minutu na asistenciju Lionela Mesija i Mesija u 73. iz penala, da bi Holanđani u finišu preko „rezerviste“ Vuta Vighorsta u 83. i 90+11. minutu stigli do izjednačenja i produžetaka.

Dugo će se pričati o drugom golu Holanđana, nakon „slobodnjaka na foru“ Teuna Kupmajnersa, koji je kada su svi očekivali da šutira sa 17 metara „gurnuo loptu po zemlji“ i šokirao Argentince, a napadač Bešiktaša savladao Emilijana Martineza.

U penal seriji Martinez je odbranio udarce Virdžilu Van Dajku i Stivenu Berghuisu, a odlučujući pogodak za plasman u polufinale postigao je Lautaro Martinez.

Argentina će u polufinalu, 13. decembra, igrati protiv Hrvatske, koja je ranije juče eliminisala Brazil posle penala (1:1-4:2).