Arsenal pobedio Junajted za 20 minuta

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu Mančester junajted sa 3:0 u utakmici osmog kola Premijer lige.

Arsenal je pitanje pobednika u današnjem derbiju rešio posle samo 20 minuta utakmice.

Aleksis Sančes je „načeo“ mrežu Junajteda u šestom minutu. On je odlično iskoristio pas Mesuta Ozila sa desne strane i poslao loptu petom u mrežu gostiju.

Samo minut kasnije David de Hea je po drugi put vadio loptu iz svog gola, a strelac je bio Ozil. Tio Volkot je ušao u kazneni prostor Junajteda i lepo video Ozila koji je ostao sam na 12-13 metara od gola i kojem nije bilo teško da savlada De Heu.

Tačku na utakmicu stavio je Sančes svojim drugim golom u 19. minutu kada je lepo šutirao i pogodio sa ivice šesnaesterca.

Ekipa Arsena Vengera je ovom pobedom prekinula seriju od tri vezana trijumfa Junajteda i sada je druga na tabeli Premijer lige sa 16 bodova. Isti broj bodova ima i Mančester junajted, koji je na trećoj poziciji.

U narednom, devetom kolu Premijer lige, Arsenal gostuje Votfordu, a Mančester junajted ekipi Evertona.

U drugom meču, koji je igran od 18.00 Svonsi i Totenhem su odigrali nerešeno 2:2.