Arsenal pobedio VBA

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu Vest Bromvič Albion sa 2:0 u poslednjoj utakmici šestog kola engleske Premijer lige.

Ekipa Arsena Vengera do trijumfa je stigla golova Aleksandra Lakazeta koji je bio dvostruki strelac.

Londonski tim je od samog starta imao inicijativu, a do prednosti je stigao u 20. minutu. Aleksis Sančes dobro je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, ali je golman VBA Ben Foster krajnjim naporom, vrhovima prstiju, loptu prosledio do prečke, a potom je na nju natrčao francuski napadač, te glavom loptu prosledio u mrežu.

Imao je VBA nakon primljenog gola nekoliko situacija da dodje do izjednačenja, ali su Peter Čeh, kao i defanzivci Arsenala, uspeli da odbiju nalete gostiju.

Arsenal je utakmicu rešio u drugom poluvremenu, kada je Lakazet u 67. minutu iz jedanaesterca po drugi put na meču savladao Fostera.

Do kraja susreta Arsenal je imao još nekoliko dobrih prilika da dodje do još ubedljivijeg trijumfa, ali u tome nisu uspeli.

Londonski tim posle šest utakmica ima 10 bodova i zauzima sedmo mesto, dok je VBA 12. sa osam.