Atletiko i Real nerešeno u gradskom derbiju Madrida

Fudbaleri Atletka iz Madrida igrali su danas na svom stadionu nerešeno 1:1 s Realom u gradskom derbiju, u sedmom kolu španske Primere.

Real je poveo golom Karima Benzeme u devetom minutu, ali je Atletiko došao do izjednačenja pred kraj susreta, iako je veliku šansu imao i u 22. kada je Antoan Grizman promašio penal.

Trener Atletika Dijego Simeone napravio je dobre izene u drugom poluvremenu, pa je rezervni igrač Luis Vijeto postigao izjednačujući pogodak u 83. minutu.

Real je u finišu susreta strahovao i za bod, pošto je Atletiko imao nekoliko odličnih prilika, a najbolju je propustio Džekson Martines, kada mu je odličan šut odbranio Kejlor Navas u nadoknadi.

Atletiko je sada peti na tabeli sa 13 bodova, dva manje od drugoplasiranog Reala.