Atletiko sigurno prošao kroz Valensiju

Fudbaleri Atletika iz Madrida zadržali su prednost na Realom na drugom mestu tabele, pošto su danas u gostima pobedili Valensiju sa 3:1.

Atletiko ima 64 boda, četiri više od Reala, ali i osam manje od prvoplasirane Barselone. Valensija je 11. na tabeli, sa 34 boda, osam manje od sedmog mesta, koje vodi u evropska takmičenja.

Atletiko je poveo u 24. minutu prelepim golom Antoana Grizmana sa ivice šesnaesterca. Valensija je izjednačila samo četiri minuta kasnije, kada je Denis Čerišev glavom iskoristio pas Alkasera Paka.

Oba tima imala su po nekoliko prilika posle toga, a Atletiko je do vodjstva došao u 72. minutu, golom Fernanda Toresa posle kornera.

Valensija je u 81. minutu ostala sa 10 igrača, pošto je Aderlan Santos dobio drugi žuti karton.

Samo pet minuta posle toga, Grizman je postigao svoj drugi gol i postavio konačnih 3:1 za Atletiko.