Australija upisala pobedu protiv Tunisa

AL VAKRA – Fudbaleri Australije pobedili su danas selekciju Tunisa sa 1:0 (1:0), na stadionu „Al Janoub“ , u meču drugog kola Svetskog prvenstva u Kataru.

Jedini gol na utakmici postigao je Mičel Đuk u 23. minutu.

Tunis je bolje otvorio utakmicu i od prvog minuta se odlučio na visok presing, tako da je fudbalerima Australije ostalo samo da se brane.

Australijanci su u narednim minutima preuzeli inicijativu i napadima po bokovima pokušali da ugroze gol Tunisa.

U 23. minutu Krejg Gudvin je posle prodora po desnoj strani uabcio loptu u šesnaesterac i pronašao Mičela Đuka koji je glavom postigao gol.

Do kraja prvog poluvremena Tunis je imao veći posed lopte, iz kojeg je usledio opasan napad koji nije iskoristio Mohamed Dreger, čiji šut je blokirao Hari Sutar.

Fudbaleri Tunisa su ozbiljnije ušli u drugo poluvreme i nastavili tamo gde su stali početkom meča. Australija se branila i pokušavala da šanse kreira iz kontri.

Napadali su fudbaleri Tunisa gol Australije iz minuta u minut ali nisu uspevali da ozbiljnije ugroze gol Metjua Rajana.
Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

U drugom meču grupe D danas od 17 časova sastaće se Francuska i Danska.

Treće kolo grupe D na programu je 30. novembra, a sastaće se Tunis-Francuska i Australija-Danska.