Bajern ubedljivom pobedom do 27. titule u Bundesligi

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su danas svoju petu uzastopnu titulu prvaka Nemačke, pošto su u 31. kolu Bundeslige pobedili Volfsburg sa 6:0.

Bajern je tako tri kola pre kraja prvenstva Nemačke osigurao prvo mesto, pošto ima 10 bodova više od Lajpciga koji je ranije danas igrao nerešeno bez golova sa Ingolštatom.

Bavarcima je ovo rekordna 27. titula u Bundesligi, a prva na čelu sa trenerom Karlom Ančelotijem.

Minhenski klub je do prednosti stigao u 19. minutu pogotkom Davida Alabe, da bi Robert Levandovski u 36. i 45. doveo Bajern do tri gola prednosti.

Već posle prvih 45 minuta bilo je jasno da je Bajern na pragu trofeja, ali su Arjen Roben u 66, Tomas Miler u 80. i Džošua Kimih u 85. minutu overili trijumf Bavaraca.

Domaćin je meč završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Luis Gustavo u 78. minutu dobio drugi žuti karton.

Volfsburgu je ovo bio četvrti poraz na poslednjih pet utakmica Bundeslige i sada zauzimaju 14. mesto sa 33 boda, jedan više od Augsburga koji je u zoni ispadanaja.

Bajern Minhen posle 31 utakmice u Bundesligi ima 73 boda, 10 više od drugoplasiranog Lajpciga.