Barselona ubedljiva protiv Hihona

Fudbaleri Barselone pobedili su danas na gostujućem terenu Sporting iz Hihona sa 5:0, u utakmici šestog kola španske lige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Barselona je povela u 29. minutu golom Luisa Suaresa, a vodjstvo je tri minuta kasnije duplirao Rafinja. Treći gol postigao je Nejmar u 81. minutu, a gol je postigao i Arda Turan u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Nejmar svojim drugim golom na utakmici u 88. minutu.

Šampion Španije igrao je bez jednog od svojih najboljih igrača Lionela Mesija, koji će odsustvovati tri nedelje zbog povrede butine.

Barselona je ostvarila četrvrtu pobedu u prvenstvu i prva je na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i drugoplasirani Real Madrid ali uz utakmicu manje.

Sporting iz Hihona pretrpeo je treći vezani poraz i zauzima 12. mesto na tabeli sa sedam bodova.