Barselona ubedljiva u Granadi

Fudbaleri Barselone pobedili su u nedelju uveče u gostima Granadu sa 4:1 u 29. kolu španske Primere, čime su prišli na dva boda zaostatka vodećem Real Madridu.

Barselona je povela golom Luisa Suaresa u 44. minutu. Granada je izjednačila u 50. pogotkom Žeremija Boge, da bi Barselona ponovo povela pogotkom Alkasera Paka u 64. Matje Sonije je autogolom u 83. minutu povisio na 3:1, a konačni rezultat postavio je Nejmar u nadoknadi vremena.

Barselona sada ima 66 bodova, dva manje od Real Madrida, koji ima i utakmicu manje. Granada je ostala pretposlednja sa 19 bodova.

Ranije danas, Valensija je pobedila Deportivo sa 3:0, tako da sada ima 11 bodova više od timova iz opasne zone. Deportivu je ovo bio drugi uzastopni poraz i sada je 16. na tabeli, sa pet bodova više od Sportinga iz Hihona, prvog tima u opasnoj zoni.