Bečka Austrija u derbiju slavila istorijsku pobedu

BEČ – Bečka Austrija u derbiju protiv Rapida slavila je danas istorijsku pobedu, porazivši gradskog rivala sa čak 6:1.

Austrija je pobedila u 328. derbiju sa najvišim rezultatom ovog tima u prvoj ligi, što će ući u istorijske anale.

Ovom pobedom je Austrija učtvrstila petu poziciju na tabeli, dok Rapid neće uspeti da uđe među prvih šest.

Do 30.minute je publika imala prilike da gleda uravnoteženu utakmicu, gde su obe ekipe imale pođenake šanse.

Prvo je Austrija došla u vodstvo, ali je ubrzo Rapid izjednačio.

U 33.minuti je sudija isključio igrača Rapida Dejana Ljubičića, jer je nakon jedne kontre Austrije kao poslednji igrač u odbrani oborio protivničkog fudbalera.

Nakon toga usledila je dominacija Austrije, koja je već u prvom poluvremenu povela sa 4:1.

Uoči derbija navijači Rapida izazvali su privremeno zatvaranje bečkog autoputa A23, jer su bacali pirotehnička sredstva, limenke i sneg na najprometniju saobraćajnicu u Austriji, koja se nalazi uz stadion na kojem je odigrana utakmica.

Tim navijačima, a bilo ih je nekoliko stotina, policija nije dozvolila ulazak u stadion zbog ovakvog ponašanja.