Belgija od 0:2 do pobede i plasmana u četvrfinale

Fudbalska reprezentacija Belgije plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je večeras u osmini finala u Rostovu na Donu pobedila Japan sa 3:2.

Golove za Belgiju postigli su Jan Vertongen u 69, Maruan Felaini u 74. i Naser Šadli u 94. minutu, dok su strelci za Japan bili Genki Haraguči u 48. i Takaši Inui u 52. minutu.

Belgija će u četvrfinalu igrati protiv Brazila, koji je ranije danas eliminisao Meksiko.

U prvih 45 minuta obe ekipe su igrale brzo, bilo je i prilika na obe strane, ali se mreže nisu zatresle.

Za razliku od prvog, u drugom poluvremenu je bilo i golova i velikih uzbudjenja pred oba gola.

Japan je poveo na samom početku nastavka, u 48. minutu, a strelac je bio Haraguči koji je iskoristio veliku grešku Vertongena. Samo četiri minuta kasnije usledio je novi šok za Belgijance, pošto je Inui duplirao prednost sjajnim udarcem sa dvadesetak metara.

Belgijanci su, medjutim, vrlo brzo uspeli da se saberu i povežu redove i izjednače na 2:2. Prvo je u 69. minutu Vertongen pogodio mrežu Japana glavom, a potom i Felaini u 74. minutu.

Kada je izgledalo da će meč otići u produžetke, usledio je sjajan kontranapad Belgije koji je Šadli pretvorio u gol u 94. minutu za veliku radost svoje ekipe.