Bez pogodaka u duelu Engleske i SAD na SP

Fudbaleri Engleske i Sjedinjenih Američkih Država odigrali su vcečeras u Dohi nerešeno 0:0, u meču drugog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu.

U izjednačenoj igri Amerika je uptila 10 šuteva ka golu protivnika, dok su Englezi imali sedam udaraca ka golu.

Posed lopte je bio skoro izjednačen, za nijansu je lopta bila više u posedu engleskih reprezentativaca.

Englezi su do prve prilike stigli u 10. minutu. Saka je vratio loptu na devet metara za Kejna, koji je šutirao iz prve, ali je njegov udarac izblokirao Zimerman.

Amerikaci su uzvratili u 26. minutu. Mekkeni je neometan šutirao sa osam metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

U 26. minutu vidjena je najbolja šansa. Kristijan Pulišić je šutirao iskosa sa ivice šesnaesterca, golman Engleske je već bio savladan, ali je lopta pogodila prečku.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Mejson Maunt je oprobao udarac sa oko 17 metara, ali je golman Amerike Tarner dobro reagovao.

U nastavku meča, Amerika je imala više loptu u svojim nogama, za 20 minuta igre u nastavku izvela je šest udaraca iz ugla, ali nije uspela da stvori ozbiljniju šansu.

Do kraja meča, igralo se bez velikog tempa, oba tima su igrala bez mnogo rizika, i bili su fokusirani na odbranu sopstvenog gola.

Engleska je imala priliku za pobedu u trećem minutu zaostavnog vremena, ali je Hari Kejn glavom šutirao pored gola.

Ranije danas, u istoj grupi, Iran je pobedio Vels sa 2:0.

Engleska je prva u grupi sa četiri boda, Iran drugi sa tri, Amerika treća sa dva, a Vels četvrti sa jednim bodom.

U narednom kolu Engleska će u utorak igrati protiv Velsa, dok će se Amerika istog dana sastati sa Iranom.