Bibiću srebro na 1.500 metara

Reprezentativac Srbije u atletici Elzan Bibić osvojio je danas srebrnu medalju u trci na 1.500 metarana Olimpijskim danima mladih Evrope (EYOF) u Tbilisiju.

U konkurenciji 12 finalista, Novopazarac je ostvario je vreme od četiri minuta, jedne sekunde i 62 stotinke, što je za 51 stotinku bilo sporije od pobednika Kevina Mek Grata iz Irske.

Treće mesto u disciplini 1.500 metara pripalo je Franzucu Pjeru Prustu sa 4:02,35 minuta.

Elzan Bibić je na EYOF u glavnom gradu Gruzije prethodno osvojio zlatno odličje na 3.000 metara.

Na takmičenju u Tbilisiju danas se medaljom okitila i Tamara Mićević, koja je, takođe, učestvovala u trci na 1.500 metara i osvojila drugu srebrnu medalju za Srbiju.

Ona je stazu pretrčala za četiri minuta, 35 sekundi i 33 stotinki.

Prvo mesto zauzela je Van Der Marel iz Holandije sa rezultatom 4:33,98.

„Oboje su jako umorni od jučerašnjih trka, međutim borili su se do samog kraja. Trčali su hrabro po velikoj vrućini. Zaista je ogroman uspeh osvojiti za dva dana po dve medalje. Pokazali su da su budućnost našeg sporta i da možemo od njih da se nadamo još većim uspesima“, rekao je juniorski selektor Srbije Edin Zuković.

Takmičenje mladih sportista Evrope u Tbilisiju završava se 31. jula.