Bjelica i Jokić solidni

Košarkaši Nju Orleansa su u noći izmedju srede i četvrtka pobedili Minesotu sa 117:96 u NBA ligi, a srpski košarkaš Nemanja Bjelica je imao solidan učinak u poraženom timu.

Taj meč obeležio je Entoni Dejvis koji je imao učinak od 45 poena i 10 skokova i bio je najzaslužniji za četvrti uzastopni trijumf Nju Orleansa.

Pored Dejvisa dvocifreni učinak u redovima Nju Orleansa imali su i Terens Džons koji je meč završio sa 17 poena, Ituan Mur je dodao 12, a Tim Frejzer poen manje.

Minesota je, na drugoj strani, pretrpela i treći poraz u nizu, a najbolji u redovima Timbervulsa bio Zek Lavin sa 26 poena. Endrju Vigins i Gorgui Dieng su postigli po 13 poena.

Bjelica je igrao 20 minuta i za to vreme je postigao osam poena i upisao šest skokova i po dve asistencije i ukradene lopte.

Od srpskih košarkaša prošle noći je na terenu bio i Nikola Jokić, koji je u porazu Denvera od Jute sa 83:108 ubacio devet poena. Pored devet poena, Jokić je uhvatio pet lopti i upisao šest asistencija.

Juta je prekinula niz od četiri poraza, a najbolji u pobedničkom timu bili su Džordž Hil i Gordon Hejvord sa po 22 poena. Rudi Gober je stigao do svog osmog dabl-dabl učinka u sezonu sa 19 poena i 13 skokova.

U ekipi Denvera istakao se ruki Džamal Marej sa 23 poena, a jedini sa dvocifrenim učinkom pored njega bio je jedino Vilson Čendler koji je utakmicu završio sa 13 poena.

Detrot je zabeležio prvu pobedu posle četiri utakmice savladavši Majami sa 107:84.

Kentavius Kaldvel-Poup je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 22 poena, dok je Andre Dramond postigao 18 poena uz 15 skokova. Srpski košarkaš Boban Marjanović je za tri minuta na parketu upisao jedan skok i promašio je sva tri šuta.

Tajler Džekson je u ekipi Majamija, kojoj je ovo bio osmi poraz u 10 utakmica, postigao 17 poena.

Košarkaši Klivlenda su slavili protiv Portlanda sa 137:125 u utakmici koju je obeležio Kevin Lav.

Lav je Portlandu ubacio 44 poena, od čega čak 34 u prvoj četvrtini što je rekord NBA lige u toj deonici. Njemu su nedostajala samo tri poena kako bi oborio i rekord po broju datih poena u bilo kojoj četvrtini, odnosno rekord Kleja Tompsona postavljen 23. januara 2015.

Lebron Džejms je meč završio sa 31 poenom, 10 skokova i 13 asistencija, a Kajri Irving sa 20 poena.

Portlandu nije pomogla ni odlična partija Demijana Lilarda koji je ubacio 40 poena, od čega 25 u drugom poluvremenu.

Golden stejt je bio ubedljiv protiv Los Andjeles lejkersa sa 149:106.

Stef Kari je predvodio Golden stejt do pobede sa 31 poenom i devet asistencija, a Kevin Durent je dodao 28. U ekipi Lejkersa, koja nije imala rešenje za sjajno šutersko veče Voriorsa (61,6 odsto), najbolji je bio Brendon Ingram sa 16 poena.