Bolt predvodio Jamajku do zlata u štafeti

Atletičari sa Jamajke osvojili su danas zlatnu medalju u štafeti 4×100 metara na Svetskom prvenstvu u Pekingu.

Reprezentacija Jamajke, u sastavu Nesta Karter, Asafa Pauel, Nikel Ašmid i Jusein Bolt, kome je to treće zlatno odličje na takmičenju u Pekingu, štefetu su završili u vremenu od 37,36 sekundi.

Amerikanci, za koje su trčali Trejvon Bromel, Džastin Getlin, Tajson Gej i Majk Rodžers su kao drugoplasirani prošli kroz cilj, ali su diskvalifikovani zbog greške prilikom poslednje promene, pa je srebro pripalo Kinezima koji su imali 65 stotinki zaostatka.

Bronzano odličje osvojili su Kanađani, koji su trku završili za 38,13 sekundi.

Ženska štafeta Jamajke, u sastavu Veronika Kembl Braun, Nataša Morison, Elani tompson i Šeli-En Frejzer-Prajs takođe je osvojila zlatnu medalju na SP u Pekingu. One su trku završile za 41,07 sekundi.

Srebrnu medalju osvojile su Amerikanke sa 61 stotinkom zaostatka, dok su se bronzanim odličjem okitile atletičarke Trinidada i Tobaga.