Borusija ubedljiva protiv Totenhema, pobede Šahtjora i Fenerbahčea

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu Totenhem sa 3:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige Evropa.

Pobede u prvim utakmiicama ostvarili su i Šahtjor i Fenerbahče, dok su Bazel i Sevilja igrali nerešeno.

Dvostruki strelac za Borusiju bio je Marko Rojs u 61. i 70. minutu, a prvi gol je postigao najbolji strelac tima ove sezone Pjer-Emerik Obamejang. „Milioneri“ su večeras igrali mnogo bolje, imali su inicijativu, dominirali i propustili nekoliko odličnih šansi da postignu gol.

Šahtjor je kao domaćin pobedio Anderleht sa 3:1. Ukrajinska ekipa povela je golovima Viktora Kovalenka u 21. i Darija Srne u 24. minutu, da bi Frenkk Ačiampong smanjio prednost u 68. minutu, a ubedljiviju prednost „rudarima“ doneo je Eduardo u 80. minutu.

Fenerbahče je kod kuće pobedio Bragu samo sa 1:0 golom Mehmeta Topala, iako je imao mnogo šansi. Jedan gol Robina van Persija nije priznat zbog ofsajda.

Bazel i Sevilja odigrali su 0:0. Španski tim završio je utakmicu bez Stivena N’Zonzija, koji je dobio dva žuta kartona.

Od 21.00 igraju se još četiri meča. Revanši su na programu za nedelju dana.