Braća Brajan se povukli iz Dejvis kupa

Američki teniseri braća Bob i Majk Brajan saopštili su danas da se posle 14 godina povlače iz Dejvis kupa.

„Osvajanje Dejvis kupa 2007. godine jedan je od najvećih uspeha u našoj karijeri. Bili smo blagosloveni što smo mogli da igramo pod dvojicom sjajnih selektora, Patrikom Mekinroom i Džimom Kurijerom, i izuzetno smo im zahvalni na poverenju“, naveli su 38-godišnji blizanci u saopštenju na društvenim mrežama.

Oni su zahvalili saigračima iz reprezentacije, porodici, prijateljima, zaposlenima u Teniskom savezu i navijačima na podršci.

Bivši selektor SAD Patrik Mekinro je na Tviteru naveo: „Bila mi je čast da budem vaš selektor“.

Braća Brajan su trenutno u Melburnu, gde igraju na Otvorenom prvenstvu Australije. Oni su na tom turniru osvojili šest titula, od rekordnih 16 u dublu.

Oni imaju najviše pobeda u dublu u istoriji SAD u Dejvis kupu, 24 pobeda i pet poraza, a izmedju ostalog, osvojili su zlatnu olimpijsku medalju 2012. godine i bronzu četiri godine ranije.

Oni su jedini tim u Open eri koji je u isto vreme bio aktuelni pobednik sva četiri grend slema.

U mešovitom dublu levoruki Bob osvojio je sedam grend slem titula, a dešnjak Majk ima četiri.