Brašanac strelac u porazu Osasune od Valensije

PAMPLONA, 7. oktobra – Fudbaleri Osasune poraženi su večeras na svom terenu od ekipe Valensije rezultatom 2:1 u prvom meču osmog kola španske La Lige.
Strelci za Valensiju bili su Džastin Klajvert u 28. i Muktar Diakabi u 54. minutu. Jedini gol za domaći tim postigao je bivši fudbaler Partizana Darko Brašanac u 94. minutu. Srpski fudbaler je prethodno ušao u igru u 72. minutu umesto Eza Abdea. Osasuna je meč završila sa dva fudbalera manje, pošto su isključeni Unai Garsija i Ruben Penja.
Valensija je peta na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i Osasuna na osmoj poziciji. Preostali mečevi osmog kola La Lige biće odigrani u naredna tri dana.
Valensija će u narednom kolu španskog prvenstva dočekati Elče, dok će Osasuna gostovati Viljarealu.