Brazil pobedio Rusiju u prijateljskoj utakmici

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je danas Rusiju sa 3:0, u prijateljskoj utakmici u Moskvi.

Brazil je na stadionu Lužnjiki poveo u 53. minutu golom Mirande, a prednost je udvostručio Filipe Kutinjo iz jedanaesterca u 62. minutu. Konačan rezultat postavio je Paulinjo u 66. minutu.

U ekipi petostrukog svetskog prvaka nije bilo povredjenog Nejmara, koji bi trebalo da bude spreman za Mundijal.

Rusija se dobro držala u prvom poluvremenu, a u više navrata je mogla da ugrozi gol Brazila. Anton Mirančuk je pogodio prečku, a izgledne prilike promašili su Anton Zabolotnji, Aleksej Mirančuk i Aleksandar Smedov.

Do početka Svetskog prvenstva u Rusiji ostalo je manje od tri meseca, a Brazil je u Grupi E zajedno sa Srbijom, Kostarikom i Švedskom. Duel Brazila i Srbije na programu je 27. juna u Moskvi.