Čelsi pobedio Barnli, remi Lestera i Sautemptona

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras u gostima Barnli sa 2:1 u zaostaloj utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Trener „plavaca“ Antonio Konte je za meč protiv Barnlija na teren izveo izmenjen sastav, bez nekih standardnih prvotimaca, ali je na kraju ipak uspeo da dodje do tri boda.

Čelsi je do vodjstva stigao autogolom Kevina Longa u 20. minutu koji je loše reagovao posle centaršuta Viktora Mozesa s desnog boka, da bi izjednačenje Barnliju doneo Ešli Barns u 64. minutu.

Gosti iz Londona su do pobede ipak došli pogotkom Mozesa u 69. minutu koji je iskoristio centaršut Emersona s levog boka i savladao Nika Poupa.

Čelsi je posle ove pobede peti sa 63 boda, dok je Barnli sedmi sa 52.

Lester i Sautempton su u utakmici 35. kola igrali nerešeno bez golova. Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je ceo meč za „svece“, koji su na gostovanju tokom većeg dela meča bili u podredjenom položaju.

Sautempton je na kraju ipak uspeo da dodje do boda koji bi mogao mnogo da im znači u borbi za opstanak, pošto su sada 18. sa 29 bodova, četiri manje od Svonsija, prve ekipa van zone ispadanja, dok je Lester osmi sa 44.