Čelsi remijem počeo odbranu titule u Premijer ligi

Fudbaleri Čelsija remijem su počeli odbranu titule u Premijer ligi, pošto su danas na svom terenu igrali 2:2 sa Svonsijem.

Čelsi je dva puta vodio, a u drugom poluvremenu im je bio ugrožen bod, s obzirom na to da je od 52. minuta imao igrača manje, posle isključenja golmana Tiboa Kurtoe.

Domaćin je poveo preko Oskara u 23. minutu, a klub iz Velsa je izjednačio u 29. golom Andrea Ajeva.

Ipak, Čelsi je samo minut kasnije ponovo poveo autogolom Federika Fernandesa.

Arbitar Majkl Oliver dosudio je u 52. minutu penal za Svonsi i isključio golmana londonske ekipe Kurtou.

Kurtoa je na samoj ivici kaznenog prostora srušio napadača Svonsija Bafetimbija Gomisa, koji je realizovao jedanaesterac, čime je doneo bod svojoj ekipi.

Čelsi će u narednom kolu gostovati jednom konkurenata za titulu Mančester sitija, dok će Svonsi dočekati Njukasl.